• امروز سه شنبه, 21 مرداد 1399 - Tue 08 11 2020
 • جشنواره کتابخوانی رضوی در گناباد (18)

   

  حمید بنایی، نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در پیامی با اشاره به تأثیر جشنواره در ترویج فرهنگ کتابخوانی از مردم خواست که با شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، ارادت خود را به امام رضا(ع) ابراز کنند.

  به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه های عمومی خراسان رضوی، حمید بنایی، نماینده مردم گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی در پیامی با اشاره به تاثیر جشنواره در ترویج فرهنگ کتابخوانی از مردم خواست که با شرکت در جشنواره کتابخوانی رضوی، ارادت خود را به امام رئوف ابراز کنند.

  متن پیام به شرح ذیل است:
  در سومین سال متوالی از سوی نهاد کتابخانه های عمومی کشور با هدف معرفی ابعاد شخصیتی و علمی امام هشتم(ع) شاهد برگزاری جشنواره کتابخوانی ارزشمندی هستیم که هدف آن ترویج فرهنگ رضوی بوده و پاسخی به توصیه اکید دین مبین اسلام مبنی بر خواندن و مطالعه کردن است.

  تناسب آموزه ها و نیازها، به ویژه در حوزه مباحث دینی و اسلامی، و میزان درک مخاطبان امری ضروری است، که در هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی، نهاد کتابخانه های عمومی کشور با معرفی 7 عنوان کتاب برای سه گروه سنی به این امر مهم جامه عمل پوشانده است. شناساندن ابعاد شخصیتی امام رضا(ع) و خواهر مکرمه ایشان حضرت معصومه(س) به مردم به خصوص نسل جوان علاوه بر اینکه می تواند بر الگوپذیری نسل جوان تاثیرگذار باشد؛ در اثبات و باورپذیر شدن بسیاری از معارف ارزشمند دینی و اسلامی نیز اثرگذار خواهد بود. 

   

  هشتمین جشنواره کتابخوانی رضوی فرصتی برای القای دو هدف اساسی است؛ نخست ترویج فرهنگ کتابخوانی و دیگری معرفی امام علی ابن موسی الرضا(ع) به همگان. بنابراین جهت ادای دین به ساحت مقدس امام رئوف که افتخار مردم خراسان، همجواری با بارگاه ملکوتی ایشان است، لازم است هر کس گامی هر چند کوچک بردارد و اینک که جشنواره رضوی در جهت شناساندن این امام بزرگوار در حال برگزاری است با شرکت حداکثری ارادت خود را ابراز خواهیم کرد.
  حمید بنایی
  نماینده مردم شریف شهرستانهای گناباد و بجستان در مجلس شورای اسلامی

  اضافه کردن نظر


  کد امنیتی
  تازه کردن